Lavrov'un ‘Teröre Karşı Türkiye'yle Yakın Çalışmaya Hazırız' Sözleri Yankı Buldu

MOSKOVA(ANKA) -  Rusya’nın Suriye’de sürdürdüğ&u...

Haberler 15.10.2015, 14:45
Lavrov'un ‘Teröre Karşı Türkiye'yle Yakın Çalışmaya Hazırız' Sözleri Yankı Buldu

MOSKOVA(ANKA) -  Rusya’nın Suriye’de sürdürdüğü hava baskınları ve Türkiye’nin hava sahasının ihlal edilmesi nedeniyle iki başkent arasındaki yaşanan sıkıntılar sürerken Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova’daki ikili ilişkiler konulu konferansta “teröre karşı Türkiye ile çok yakın bir işbirliğine hazırız” mesajı gönderdi. Lavrov’un sözleri, “Aşk-nefret ilişkisi mi?” yorumlarına neden oldu.

Sergey Lavrov, Moskova’da Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkiler ile ilgili bir konferansa gönderdiği mesajda Ankara'daki kanlı intihar saldırısına değindikten sonra, Türkiye ile terörle mücadelede “çok yakın bir işbirliğine hazır” olduklarını söyledi.  

Rusya ve Türkiye’nin bazı uluslararası konularda farklı yaklaşımlarının bulunduğunu da ifade eden Lavrov, iki ülkenin tutumlarını yakınlaştırmak için görüşlerin açık bir biçimde paylaşılmasını gerektiğini savundu.

Bu arada, Lavrov’un ifadeleri, Suriye iltilafında Rusya gibi Esad Yönetimine büyük destek veren İran'ın resmi medyasında “aşk-nefret ilişkisi mi?” gibi sorulara yola açarken Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerde son dönemde yaşanan ciddi sıkıntılara vurgu yapıldı. Rusya’nın Suriye’deki hava baskınlarına başlamasının ardından Rus uçaklarının, Türkiye'nin hava sahasını ihlal etmesine dikkat çekilirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ise Moskova’ya sert uyarılar yaptığına işaret ediliyor ve “Rusya, askeri operasyonlarını, Şam Yönetiminin talebi üzerine başlattı” deniliyor. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@