Lavrov: Uluslararası Koalisyon İle Anlaştık

MOSKOVA(ANKA) -  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye'de IŞİD&#...

Haberler 12.10.2015, 16:30
Lavrov: Uluslararası Koalisyon İle Anlaştık

MOSKOVA(ANKA) -  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye'de IŞİD'e yönelik operasyonlar sırasında havada kaza gibi istenmedik durumlar yaşanmasını engellemek için ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon ile anlaşmaya vardıklarını söyledi.  

Bakan Lavrov, AGİT Genel Sekreteri Lamberto Zannier ile görüşmesinin ardından düzenlenen basın toplantısında uluslararası koalisyon ile Suriye'deki Rus birlikleri arasında koordinasyon kurulmasını istediklerini ve sadece kural koyma değil faaliyetlerin koordinasyonu konusunda da anlaşma sağlandığını vurguladı.

Suriye'de “karadaki” durumu daha iyi bildiğini düşünenlerden teröristlerin konuşlandığı bölgeleri bildirmesini talep ettiklerini hatırlatan Lavrov, Sputniknews tarafından yansıtılan açıklamarında "Ancak meslektaşlarımız henüz buna hazır değil. Vatansever muhalefet olarak anılan, terörist olmayan muhaliflerin konumu hakkında da bilgi talep ettik. Askeri faaliyetlerimiz sırasında bu bilgiyi de göz önünde bulundurmak istedik ancak meslektaşlarımız buna da yanaşmıyor" ifadelerini kullandı.

-“YENİ KOORDİNASYON MERKEZLERİ AÇMAYA HAZIRIZ”-

Rus Bakan,  Suriye muhalefeti ile işbirliğine hazır olduklarının da altını çizdiği açıklamaları sırasında Rusya, Suriye, Irak ve İran'ın kurduğu koordinasyon merkezinde IŞİD ile mücadeleye ilgili gösteren her ülkeyle işbirliğine hazır donuklarını kaydetti. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@