Lavrov: Türkiye Sınırı Aştı

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Rus uçağını düşüren Türkiye’nin “sınırı aştığını” öne sürerken Suriyeli mevkidaşı Muallim “, \'\'Türkiye 5 yıldır teröristleri destekliyor ve bizi sırtımızdan bıçaklıyor\'\' iddiasında bulundu.

Haberler 27.11.2015, 17:44
Lavrov: Türkiye Sınırı Aştı

MOSKOVA(ANKA) – Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov,  Suriye sınırında Rus Su-24 uçağını düşüren Türkiye'nin “sınırı aştığını” savundu. 

Sergey Lavrov, Rusya ziyaret eden Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim ile düzenlediği ortak basın toplantısında, ''Türkiye liderliği, kabul edilebilir sınırı aştı ve Türkiye'yi hem ulusal çıkarları hem de bölgedeki durum açısından zor bir duruma soktuğuna inanıyoruz'' savlarını dile getirdi. 

Velid Muallim de, ''Türkiye 5 yıldır teröristleri destekliyor ve bizi sırtımızdan bıçaklıyor'' iddiasında bulunduğu basın toplantsında Moskova ile Şam arasında “benzeri görülmemiş bir stratejik ortaklık” olduğunu kaydetti. Sputnik’e göre Muallim şunları söyledi:

''Rus hava kuvvetleri Suriye'de ABD öncülüğündeki koalisyonuna göre 100 kat daha başarılı oldu. Rusya sayesinde Suriye ordusu önemli başarılar elde etti. Rusya ile olan işbirliğimiz sayesinde teröristler ülkemizden geri çekilmeye başladı.”

Bu arada. Lavrov, Muallim'den, Türkiye'nin vurduğu Su-24 uçağından paraşütle atlayan yardımcı pilotu kurtarmak için 12 saatlik operasyona katılanlara teşekkürlerini iletmesini istedi. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@