Lavrov: Abd, Işid Mevzilerinin Yerini Biliyor Ama Vurmuyor

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, \"ABD, IŞİD mevzilerinin yerini biliyor ama vurmuyor” derken \"IŞİD\'le mücadele için açıklanan hedeflerin dışında bu koalisyonun başka hedefleri bulunduğu da ortaya çıkıyor” eleştirilerinde de bulundu.

Haberler 14.09.2015, 22:37
Lavrov: Abd, Işid Mevzilerinin Yerini Biliyor Ama Vurmuyor

MOSKOVA(ANKA) - Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'nin terör örgütü IŞİD'e ait mevzilerin yerini bildiğini ancak bu bölgeleri vurmadığını öne sürdü ve ABD’nin öncülüğündeki koalisyonun “başka hedefleri”nin olduğunu savundu.

Rus Birinci Kanal'a konuşan Lavrov, IŞİD karşıtı koalisyonu eleştirerek, "ABD'li partnerlerimiz ya koalisyonu çok fazla düşünmeden kurdular ya da bu mekanizmayı konulan hedeflerin dışında kullanıyorlar" savlarını da dile getirdi.

Bakan Lavrov, koalisyonda yer alan ülkelerin IŞİD'e yönelik hava operasyonlarını analiz edildiğinde ilginç bir izlenim elde edildiğini belirterek şöyle devam etti:

 "IŞİD'le mücadele için açıklanan hedeflerin dışında bu koalisyonun başka hedefleri bulunduğu da ortaya çıkıyor. Hiç kimseyi zan altında bırakmak istemem ama bazı meslektaşlarımız IŞİD güçlerinin hangi mevzilerde olduğuna dair bilgiler geldiğini ancak koalisyon güçlerine bu mevzileri vurmaları için emir verilmediğini söyledi." (ANKA)

(CN/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@