Kremlin'den Ffaş Açıklama Erdoğan....

Kremlin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin\'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan\'dan gelen görüşme talebini reddettiğini duyurdu.

Haberler 27.11.2015, 17:40
Kremlin'den Ffaş Açıklama Erdoğan....

MOSKOVA (ANKA) - Kremlin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan gelen görüşme talebini reddettiğini duyurdu.

Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Yuriy Uşakov yaptığı açıklamada, “Erdoğan son iki gündür Putin’le telefon görüşmesi yapmak istiyor, bu talepler Başkan Putin’e iletildi” derken, Türkiye'nin düşürülen Su-24 tipi savaş uçağı nedeniyle Rusya'dan özür dilemedikçe Putin'in görüşme taleplerini kabul etmeyeceği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus uçağının sınır ihlali yaptığı gerekçesi ile düşürülmesinin ardından Putin'i aradığını fakat kendisine ulaşamadığını söylemişti. Ancak Erdoğan'ın bu açıklamaları ilk olarak Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov tarafından yalanlanmış, ardından da Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Erdoğan'ın olaydan 7-8 saat sonra telefon açtığını söylemişti.

Sputnik’e göre, Türkiye’den Dışişleri Bakanlığı kanalıyla Paris’te görüşme yapılması için resmi talep aldıklarını doğrulayan Uşakov, bu talebe de Kremlin tarafından henüz olumlu yanıt verilmediğini açıkladı. Erdoğan, 30 Kasım'da Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenecek 2015 Dünya İklim Zirvesi kapsamında Putin ile ikili bir görüşme gerçekleştirmek istediğini söylemişti.

Uşakov’un açıklamalarına göre, Putin’in, Dünya İklim Zirvesi çerçevesinde Almanya Başbakanı Angela Merkel, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ve AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker ile ikili görüşmeler yapması bekleniyor. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@