Kremlin: Türkiye İle Ortaklık İlişkilerimizi Geliştirmek İstiyoruz

MOSKOVA (ANKA) – Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Türki...

Haberler 02.11.2015, 16:40
Kremlin: Türkiye İle Ortaklık İlişkilerimizi Geliştirmek İstiyoruz

MOSKOVA (ANKA) – Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Türkiye’de yapılan seçim sonuçlarına göre AK Parti’nin parlamentoda çoğunluğu elde edip tek başına hükümet kurmayı garantilediğini belirtirken “Türkiye ile ortaklık ilişkilerimizin tüm alanlarda geliştirilmesi için işbirliğimizi sürdürmeyi umuyoruz” dedi.

Rusya’nın çok yönlü ve karşılıklı yarara dayalı Türk-Rus işbirliğinin devamından yana olduğunu vurgulayan Kremlin sözcüsü, “Dileriz ki Türkiye’deki tüm siyasi güçler, özellikle seçimde zafer kazananlar da aynı istektedir” şeklinde konuştu.

-“AK PARTİ ESKİDEN BERİ ORTAĞIMIZ”-

Rusya Federasyon Konseyi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev de, seçimleri Rusya’nın eskiden beri ortağı’ olan AK Parti’nin kazanması nedeniyle, iki ülke arasındaki ilişkilerin sıfırdan kurulmasına ihtiyaç olmadığını ifade etti.

Kosaçev, Sputniknews’nin yansıttığı açıklalamarında “Türkiye’de istikrar olması, Rus-Türk ilişkilerinin de istikrarlı olmasını sağlıyor. Zafer kazanan parti, bizim eski ortağımız olduğu için ilişkilerimizi sıfırdan yeniden kurmamıza gerek yok” sözlerini de kullandı. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@