Kremlin: Işid'le Mücadele İçin Suriye Ordusu Kara Operasyonlarıyla Desteklenmeli

MOSKOVA(ANKA) - Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Mısır'da 224 ...

Haberler 18.11.2015, 12:40
Kremlin: Işid'le Mücadele İçin Suriye Ordusu Kara Operasyonlarıyla Desteklenmeli

MOSKOVA(ANKA) - Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Mısır'da 224 yolcu ve mürettebatıyla yere çakılan Rus yolcu uçağının terör eylemi sonucunda düşürüldüğünün belirlenmesinin Rusya'nın Suriye'deki hava saldırılarıyla ilgili planlarını değiştirmesine neden olmadığını söyledi. Peskov, IŞİD'le mücadelede hava saldırılarının tek başına başarılı olamayacağını, bu nedenle de Suriye ordusunun kara operasyonlarıyla desteklenmesi gerektiğini de savundu.

Basın toplantısı düzenleyen Kremlin Sözcüsü Peskov'a, Rus yolcu uçağının bomba ile düşürülmüş olmasının, Suriye'deki hava saldırılarının süresini değiştirip değiştirmeyeceğine sorusuna  ''Hayır, planlarda bu açıdan bir değişiklik yok'' karşılığını verdi.

Bununla birlikte Peskov, Sputnik’in yansıttığı basın toplantısı sırasında IŞİD'le mücadelede hava saldırılarının tek başına başarılı olamayacağını, bu nedenle de Suriye ordusunun kara operasyonlarıyla desteklenmesi gerektiğini de söyledi.

Basın toplantısı sırasında ABD Başkanı Barack Obama'nın ''Rusya'nın IŞİD'le mücadele çabalarını destekliyoruz'' şeklindeki açıklamasının ne anlama geldiği de sorulan Peskov, ''Buradaki, sözlü ve tavır bakımından verilen bir destek. Ancak somut bir işbirliğinden söz edilemez'' şeklinde konuştu.

''IŞİD'le mücadelenin gerekliliği Moskova ve Washington'ın pozisyonlarının tamamen örtüştüğü bir nokta'' diyen Peskov, ''Bazı taktiksel görüş ayrılıklarına rağmen IŞİD'le mücadele konusunda tamamen aynı pozisyonlardayız" ifadelerini kullandı.(ANKA)

(CN-ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@