Kremlin: Esad'ın Değil, Suriye'nin Geleceğini Konuşuyoruz

MOSKOVA(ANKA) -  Viyana'da Suriye ihtilafına siyasi çöz&uum...

Haberler 30.10.2015, 16:05
Kremlin: Esad'ın Değil, Suriye'nin Geleceğini Konuşuyoruz

MOSKOVA(ANKA) -  Viyana'da Suriye ihtilafına siyasi çözümün görüşüldüğü Viyana zirvesi devam ederken  Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov da Rusya’nın Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın geleceğiyle ilgili tavrının değişmediğini belirterek “Esad'ın değil, Suriye'nin geleceğini konuşuyoruz” mesajını verdi.

Dimitri Peskov, düzenlediği basın toplantısında, Rusya'nın Esad'ın geleceğiyle ilgili tavrını değiştirmeye hazır olup olmadığına dair soruya ''Tavrımız değişmedi. Esad'ın siyasi geleceğini yalnızca Suriye halkı belirleyebilir'' yanıtını verdi.

Esad'ın geleceğinin Rusya için bir tartışma konusu olmadığını belirten Peskov, ''Biz yalnızca Suriye krizinin çözüm yollarını tartışıyoruz'' ifadelerini kullandı.

-“IŞİD'E DARBE İNDİRİLMEDEN ÇÖZÜM MÜMKÜN DEĞİL”-

Bu arada,  Peskov, Sputniknews’un yansıttığı açıklamalarında Suriye krizinin çözümünün IŞİD'e ciddi bir darbe indirilmeden mümkün görünmediğini söyledi.

Rusya'nın Suriye'deki hava operasyonlarının ne kadar süreceğinin, terörizm ve aşırıcılıkla mücadelenin süresiyle doğru orantılı olacağını belirten  Peskov, operasyonlara Suriye ordusunun kara harekatları sürdükçe devam etmeyi planladıklarını da ekledi.(ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@