Köln'de Atatürk Kültür Evi kuruldu

Almanya'nın Köln kentinde, Atatürk Kültür Evi yüzlerce davetlinin katılımıyla açıldı. Geniş odaları ve toplantı salonu bulunan dernekte ilk aşamada Almanca, İngilizce ve gitar kurslarının yanı sıra ev ödevlerine yardım çalışmaları...

Haberler 18.04.2016, 10:34
Köln'de Atatürk Kültür Evi kuruldu
Almanya'nın Köln kentinde, Atatürk Kültür Evi yüzlerce davetlinin katılımıyla açıldı.

Geniş odaları ve toplantı salonu bulunan dernekte ilk aşamada Almanca, İngilizce ve gitar kurslarının yanı sıra ev ödevlerine yardım çalışmaları yapılacak. Ayrıca edebiyat köşesinde Türk dili ve edebiyatına yönelik çalışmalar gerçekleştirilecek. Kitaplığı bulunan ve bir koronun kurulacağı, panel ve konferansların düzenleneceği Atatürk Kültür Evi'nde önümüzdeki süreçte daha çeşitli etkinlikler de planlanıyor.

“Burası hepimizin evi”

Atatürk Kültür Evi Başkanı Alper İnci konuşmasında, “Atatürk, cumhuriyet ve vatan” denildiğinde yüreği titreyen herkesi Atatürk Kültür Evi'ne destek olmaya ve birlikte çalışmaya davet etti. İnci, Atatürk Kültür Evi'nin kalabalık bir ekibin aylardır süren çalışması sonunda kurulduğunu söyledi. Başkan Alper İnci, “Atatürk, cumhuriyet ve vatan sevgisinde bütün yurttaşlarımızı nasıl bir araya getireceğimizi sabahlara kadar tartıştık, konuştuk. Bunun neticesinde de dilimizi, kültürümüzü unutmamak ve yeni nesillere aktarabilmek adına da böyle bir derneğe ihtiyaç olduğunu gördük. Derneği kurarken çok hızlı hareket ettik. Çünkü bizler koşmanın vaktinin geldiğinin bilincinde olan gençler, dinamik bir kadro olarak karşınızda duruyoruz. Buranın her köşesini büyük bir itina ve zevkle, 'Acaba burası hepimizin evi nasıl olur?' diyerek hazırladık” dedi. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@