Kocasını horladığı için öldürdü

Çorum'da geceleri horladığı için eşinin başına poşet geçirerek ölümüne neden olduğu iddia edilen 35 yaşındaki Yıldız Siğiniç, hakkında ömürboyu hapis cezası istendi.

Haberler 19.09.2015, 01:54
Kocasını horladığı için öldürdü

Olay geçen Nisan ayında Çorum'un Kale Mahallesi 4'üncü Sokak'ta meydana geldi. Evinde fenalaşan işsiz 36 yaşındaki Kenan Siğiniç, kaldırıldığı hastanede öldü. Yapılan otopside Siğiniç'in boğularak öldüğü tespit edildi. Olay sonrası eşi 2 çocuk annesi Yıldız Siğiniç polis tarafından gözaltına alındı. Çorum İl Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alınan genç kadın, eşinin başına poşet geçirdiğini söyledi. Emniyetdeki sorgulaması tamamlanan Yıldız Siğiniç sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.

 

Çorum 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ömürboyu hapis cezası istemiyle yargılandığı duruşmaya bugün 2 yaşındaki çocuğuyla katılan tutuklu sanık Yıldız Siğiniç, eşinin kendisini sürekli dödüğünü ileri sürerek şöyle dedi:

"10 yıllık evlildik. Kocam sürekli alkol alıyor ve beni dövüyordu. Olay günü gece eve alkollü gelmişti. Yatağa yattı ve sürekli horluyordu. Bir türlü rağmen horlaması kesilmedi. Ben de çok sinirlenmiştim. Dayanamadım. Horlamasını kesmek için başına evde bulunan bir poşeti geçirdim. Hareketsiz kaldığını görünce komşulardan yardım istedim. Eve polisler ve sağlık görevlileri geldi. Öldüğü söylendi." 

Savunmasının ardından mahkeme heyeti sanığın cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığı yönünde rapor alınması için Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderilmesine karar verdi.

Kaynak: Memuruz.net

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@