Kıbrıs Müzakereleri Tatile Giriyor

Kıbrıs’taki iki toplumun müzakerecileri, bugün son toplantılarını yapıyor. Yaz tatili için ara verilecek müzakereler 25 Ağustos’ta yeniden başlayacak. Liderler ise 1 Eylül’de biraraya gelecek.

Haberler 07.08.2015, 16:44
Kıbrıs Müzakereleri Tatile Giriyor

LEFKOŞA (ANKA) – Kıbrıs’ta iki toplum arasında tüm hızla devam eden müzakere sürecinde yaz tatili dolayısıyla  iki haftalık ara verilecek. Yaz tatili öncesi bugün biraraya gelecek KKTC Başmüzakereci Özdil Nami ve Rum mevkidaşı Andreas Mavroyiannis, 25 Ağustos’ta yeniden buluşacak.

Müzakerecilerin 25 Ağustos’ta çalışmalarına yeniden başlayacağı ve günlük olarak yapılacak görüşmelerde KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in 1 Eylül’de yapmaları öngörülen toplantıyı hazırlayacakları belirtiliyor.

Bugünkü görüşmelerde müzakere sürecinde şimdiye kadar sağlanan ilerlemeler değerlendirilirken özellikle “mülkiyet kriterleri ve toprak sorunlarının” ele alınması bekleniyor. Toplantıda  BM Genel Sekreteri’nın Kıbrıs Özel Temsilcisi Espen Barth Eide’nin de hazır bulunacağına dikkat çekiliyor.  (ANKA)

(CN/ORH) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@