Kerry: Yarınki Toplantı Şu Ana Kadar En Önemli Şans

LONDRA(ANKA) -  ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye krizine siyasi &cce...

Haberler 29.10.2015, 12:35
Kerry: Yarınki Toplantı Şu Ana Kadar En Önemli Şans

LONDRA(ANKA) -  ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye krizine siyasi çözüm bulmak amcıyla Türkiye’nin de katılımıyla yarın Viyana’da düzenlenecek Suriye toplantısından hemen bir sonuç alınması konusunda pek iyimser konuşmadı  Hemen bir sonuç beklenmemesi gerektiğini belirten Kerry, yarınki toplantı için “şu ana kadar elimize geçen en önemli şans" nitelemesini yaptı.

Viyana'ya hereket etmeden önce bir açıklama yapan Kerry, yarın yapılacak görüşmelerden hemen bir sonuç beklenmemesi gerektiğini ifade ederek "Her ne kadar Suriye krizine çözüm bulmak kolay olmasa da yarınki toplantı şu ana kadar elimize geçen en önemli şans" dedi.

BBC’ye göre, Türkiye'yi Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu'nun temsil edeceği yarınki toplantıya katılacak ülkeler arasında geçen hafta da Viyana'daki görüşmelere katılan Rusya ile Suudi Arabistan'ın yanı sıra, İran, İngiltere, Fransa, İtalya, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Ürdün de var. Avrupa Birliği temsilcileri de Viyana'daki görüşmelerde yer alacak.(ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@