İsrail Medyası: Katar Ve Türkiye Gazze İçin Ortak Öneride Bulundu

TEL AVİV(ANKA) – İsrail ve Hamas arasında uzun vadeli bir ateşkes sağlanması için Katar ve Türkiye’nin ortaklaşa bir öneri sundukları bildiriliyor.  Times of İsrail, Filistinli kaynaklara dayanarak verdiği haberde Katar ve T

Haberler 29.04.2015, 13:49
İsrail Medyası: Katar Ve Türkiye Gazze İçin Ortak Öneride Bulundu

TEL AVİV(ANKA) – İsrail ve Hamas arasında uzun vadeli bir ateşkes sağlanması için Katar ve Türkiye’nin ortaklaşa bir öneri sundukları bildiriliyor. 

Times of İsrail, Filistinli kaynaklara dayanarak verdiği haberde Katar ve Türkiye’nin ortak önerisinin İsrail’i ziyaret eden  Katar’ın Gazze nezdindeki Büyükelçisi Muhammed Al Ahmadi  tarafından sunulduğunu anlatıyor.

Öneriye ilişkin ayrıntıların Filistin Yönetimi üst düzey yetkililerine de iletildiğinin belirtilen haberde  “Yeniden Yapılanma İçin Ateş Kes” olarak adlandırılan plan çatışmalarda beş yıllık bir moratoryumu içeriyor.

Bu arada, Türkiye’nin Gazze için “yüzen bir liman” önerdiğine dikkat çekiliyor. Söz konusu limana yanaşacak gemilerin taşıyacağı malların Gazze’ye, NATO tarafından yürütelecek güvenlik  kontrollerinden sonra geçmesinin öngörüldüğünü kaydeden Times of İsrail, haberinde  İsrail’in yüzen liman dahil Gazze’de herhangi bir limana karşı çıktığına da dikkat çekiyor. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@