Işid'in Elindeki Lübnanlı Askerlerin Ailelerinden Erdoğan'a Yardım Çağrısı

BEYRUT(ANKA) – IŞİD gibi  İslamcı örgüt militanlarının elinde bulundukları belirtilen 25 L&...

Haberler 06.11.2015, 12:45
Işid'in Elindeki Lübnanlı Askerlerin Ailelerinden Erdoğan'a Yardım Çağrısı

BEYRUT(ANKA) – IŞİD gibi  İslamcı örgüt militanlarının elinde bulundukları belirtilen 25 Lübnanlı polis ve askerin aileleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yardım çağrısını yaptı.

Rehine askerlerin aileleri, askerlerin serbest bırakılması amacıyla Türkiye’nin Beyrut Büyükelçisi Çağatay Erciyes ile buluştu. Daily Star gazetesine göre, daha önce Katar Büyükelçisi ile de bir araya aileler, “Katar Emiri ve (Cumhurbaşkanı) Erdoğan’ın devreye gireceğini, bizi terk etmeyeceğini umuyoruz” dediler. 

Türk Büyükelçisiyle görüşme sırasında ailelerin “Erdoğan’a iletileceği umuduyla” çektikleri acıları aktardıklarını anlatan rehinelerin birinin babası Muhammed Yusuf, “Büyükelçi, Türk devletinin söz konusu silahlı kişilerle ihtilaf içinde olduğunu ve onlarla iletişim kurmak için olası yolların bulunmadığını bize bildirdi” diye konuştu.

Haberde “IŞİD ve Nusra Cephesi militanların,  kısa bir süre için Lübnan’ın Kuzeydoğu’daki sınır kenti Arsal’ı ele geçirdikleri Ağustos 2014’dan beri 25 polis ve askeri elinde tuttukları” belirtiliyor. (ANKA)

(CN/ORH) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@