İran Viyana Toplantısına Katılacak

TAHRAN(ANKA) – İran’in Cuma günü Türkiye’nin de...

Haberler 28.10.2015, 15:40
İran Viyana Toplantısına Katılacak

TAHRAN(ANKA) – İran’in Cuma günü Türkiye’nin de katılımıyla Viyana’da yapılacak Suriye krizi konulu toplantıya katılacağı bildirildi. İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Merziye Afham, Viyana'da cuma günü gerçekleştirilecek Suriye zirvesine Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif'in katılacağını söyledi.

İran medyasına göre, Afham, Avusturya'nın başkenti Viyana'da cuma günü gerçekleştirilecek Dışişleri Bakanları düzeyindeki toplantıya  İran Dışişleri Bakanı Zarif ile yardımcıları Abbas Arakçi ve Macid Tahti Revançi'nin katılacağını duyurdu.

Suriye krizine, geçiş süreci dahil siyasi bir çözümün bulunması amacıyla ABD, Rusya, Suudi Arabistan ve Türkiye Dışişleri Bakanları, 23 Ekim’de Viyana’da bir araya gelmişlerdi. Zirvenin ardından 30 Kasım’da Cuma günü yeni bir toplantı yapılacağı açıklanmıştı. Rusya  ikinci toplantıda İran ve Mısır’ın da yer almaları gerektiğini savunmuştu.

ABD'den Salı günü yapılan açıklamada, İran'ın cuma günü gerçekleştirilecek toplantıya davet edildiği bildirilmişti. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@