‘İran, Türkiye Sınırını Kapattı'

İran’ın, Türkiye’de son 2 haftadır yaşanan saldırılar nedeniyle kuzeybatı sınırını geçici olarak kapattığı bildirildi. Bu yöndeki açıklama, İran polis şefi General Hüseyin Aştari’den geldi.

Haberler 04.08.2015, 10:28
‘İran, Türkiye Sınırını Kapattı'

TAHRAN/MOSKOVA(ANKA) – İran’ın, Türkiye’de son 2 haftadır yaşanan saldırılar nedeniyle kuzeybatı sınırını geçici olarak kapattığı bildirildi. Bu yöndeki açıklama, İran polis şefi General Hüseyin Aştari’den geldi.

Tahran’daki bir konferansta konuşan General Aştari, Yüksek Ulusal Güvenlik Konseyi’nin (SNSC) Türkiye’de son 2 haftadır yaşanan saldırılar nedeniyle kuzeybatı sınırını geçici olarak kapattığını söyledi.

Sputnik’in Tasnim haber ajansına dayandırdığı haberine göre, Aştari, sınır kapatılması için “Nedenini SNSC yetkililerine sormalısınız, ama bu kararın arkasında Batı sınırlarımızda, özellikle Türkiye’de son günlerde yaşananlar var gibi görünüyor” şeklinde konuştu.

Haberde “İran Demiryolları Şirketi Raja cuma günü tren seferlerini iptal ettiğini ve Türk yetkililer resmi bir açıklamada bulunana kadar Ankara’ya tren seferlerinin yapılmayacağını açıklamıştı” deniliyor. (ANKA)

(CN/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@