İran İçişleri Bakanlığı: Türkiye Sınırı Kapalı Değil

İran İçişleri Bakanlığı, Türkiye sınırını kapattığı haberleri üzerine bir açıklama yaparak iki ülke arasındaki tüm sınır geçişlerinin açık olduğunu bildirdi.

Haberler 04.08.2015, 14:01
İran İçişleri Bakanlığı: Türkiye Sınırı Kapalı Değil

TAHRAN/BAKÜ(ANKA) – İran İçişleri Bakanlığı, Türkiye sınırını kapattığı haberleri üzerine bir açıklama yaparak iki ülke arasındaki tüm sınır geçişlerinin  açık olduğunu bildirdi. 

Trend haber ajansına göre, İran İçişleri Bakanlığı yetkilisi  Majid  Aqababaee imzasıyla Bakanlık sitesinde yayınlanan açıklamasında İran-Türkiye sınırının kapalı olmadığı belirtilirken tüm sınır geçişlerinin özellikle İran-Türkiye sınırlarının açık olduğu ifade edildi.

Yetkili “kara sınırlarında sorun yok. Ancak demiryolu sınırlarının bir kısmı, Türk hükümetinin talebi üzerine ve teknik bir sorun nedeniyle geçici olarak kapatıldı. Ancak yakında yeniden açılacak” dedi.

Haberde son birkaç gün, İran gazını Türkiye’ye taşıyan boru hattı ve Ankara-Tahran demir yoluna Türk tarafında İran sınırına yakın yerlerde patlayıcı maddelerle saldırıldığına dikkat çekiliyor. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@