İran: Esad Yönetimine Destek İçin Ellerimizden Geleni Yapacağız

TAHRAN(ANKA) – Suriye rejiminin başlıca destekçilerinden İran, &ldq...

Haberler 04.11.2015, 13:45
İran: Esad Yönetimine Destek İçin Ellerimizden Geleni Yapacağız

TAHRAN(ANKA) – Suriye rejiminin başlıca destekçilerinden İran, “terörle mücadele eden”  Esad Yönetimine tam desteğin süreceği sözünü verdi.

İran Meclis Başkanı Ali Larijani, Tahran’ı ziyaret eden Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad’ı kabul etti. Görüşmede konuşan Larijani, İran’ın “Suriye hükümeti ve halkına güçlü desteğinin süreceğini belirterek, “İran, Suriye’de terörle savaş ile istikrar ve güvenliğin yeniden tesis edilmesi amacıyla Suriye hükümetine destek için ellerinden geleni yapacak” dedi.

Larijani’nin, IŞİD’e karşı mücadele veren Suriye Ordusunun “tüm cephelerdeki zaferleri”ni övdüğü görüşme sırasında Faysal Mikdad, “terörle mücadele en büyük önceliğimiz” dedi. Mikdad da, “bölge ve dünyanın güvenliği ve istikrarını tehdit eden terörle mücadelesinde Suriye’ye sağladığı destekten dolayı İran ve Rusya’ya teşekkür etti.

-ZARİF-MİKDAD GÖRÜŞMESİ-

Bu arada, Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad, Suriye’de siyasi çözümü amaçlayan 30 Ekim’de düzenlenen Viyana Zirvesine katılan İran Dışişleri Bakanı Cevat Zarif ile de bir araya geldi. Suriye haber ajansı Sana, görüşmede “terörle mücadelede iki ülke arasındaki koordinasyon ve Suriye krizine siyasi bir çözüm bulunmasını yönelik olarak sürdürülen çabaların ele alındığını” duyurdu. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@