İran: Amerika İran'a Dönmek İstiyor

TAHRAN(ANKA) - ABD ile nükleer anlaşma yapan, Suriye’deki siyasi çözüm için V...

Haberler 01.11.2015, 13:40
İran: Amerika İran'a Dönmek İstiyor

TAHRAN(ANKA) - ABD ile nükleer anlaşma yapan, Suriye’deki siyasi çözüm için Viyana’da aynı masaya oturan İran’dan ABD’ye ağır eleştiriler sürüyor. İslam Devrim Muhafızları Ordusu Siyasi Yardımcısı Resul Sınairad, nükleer anlaşmadan sonra Amerika'nın nüfuz hırsıyla İran'a geri dönme niyetinde olduğunu öne sürdü.

MHA’ya konuşan İslam Devrim Muhafızları Ordusu Siyasi Yardımcısı General Resul Sınairad, devrimden önce ABD Büyükelçiliği diplomatik alanı değil casusluk alanında faaliyet gösterdiğini savundu.

Sınairad, “sulta rejimini İran'a geri getirmek için ellerinden gelen yapan Amerika'nın sulta düşüncesini diğer ülkelere dikta etmenin peşinde olduğu ve onların gözüyle bir tek gücün dünyaya hüküm sürmesi gerektiği” savını da dile getirdi.

"ABD, bölgede başlattığı vekaleten savaşlardan sonuç almak için ortamı değiştirerek, müzakere olgusunu yerleştirmeyi amaçlamaktadır"diye konuşan Sınairad, “Amerika'nın, müzakere aracını kullanarak bölgede İran'ı yanına getirmeye çalıştığını, bu durumda da İran İslam Cumhuriyeti'nin bölgedeki stratejisinin zayıf durumu düşeceğini” söyledi. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@