Irak Ordusu: Ramadi'yi Dört Taraftan Kuşattık

ANBAR(ANKA) - Paris saldırılarının ardından IŞİD tehdidinin nasıl yok edileceği ...

Haberler 16.11.2015, 12:55
Irak Ordusu: Ramadi'yi Dört Taraftan Kuşattık

ANBAR(ANKA) - Paris saldırılarının ardından IŞİD tehdidinin nasıl yok edileceği tartışılırken Irak Ordusu, Şii milisler ve aşiret milislerinin,13 Kasım’da IŞİD’e karşı küresel koalisyonun savaş uçakları eşliğinde başlattığı Ramadi’yi Kurtarma Operasyonu’nda IŞİD'in toprak kaybetmeye devam ettiği bildirildi. 2. Ordu İstihbarat Sorumlusu Binbaşı Selam Casim, Anbar vilayetinin merkezi olan Ramadi kentini dört taraftan kuşattıklarını ve IŞİD’in çevreyle bağlantısını kestiklerini söyledi.

Binbaşı Selam Casim, Rudaw’a verdiği demeçte Ramadi’yi  dört taraftan kuşattıklarını ve IŞİD’in çevreyle bağlantısını kestiklerini bildirirken Hay El Zeytun ve Skek bölgelerini de kurtardıklarını kaydetti ve kurtarılan bölgeleri mayın ve patlayıcılardan arındırma çalışmasını başlattıklarını belirtti.

Bu arada, Peşmerge komutanlığından yapılan bir açıklamada ABD’nin öncülüğündeki koalisyona ait uçakların Musul’un batısındaki Nineveh ilindeki Batı Dicle cephesinde IŞİD üslerine karşı bir dizi baskın düzenlediği duyuruldu. Açıklamada Pazar akşamı gerçekleştirilen hava baskınlarının Peşmerge tarafından sağlanan istihbarat üzerinde gerçekleştiği vurgulandı.  (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@