Irak Kürt medyası: Peşmerge dostu Boris Johnson bakan oldu

İLGİLTERE'nin yeni Başbakanı Theresa May'in, kabinesine Türk kökenli Boris Johnson'ı Dışişleri Bakanı olarak getirmesi, Irak'lı Kürtleri sevindirdi. Irak'taki Kürt medyasının 'Kürt ve Peşmerge...

Haberler 14.07.2016, 12:00
Irak Kürt medyası: Peşmerge dostu Boris Johnson bakan oldu
İLGİLTERE'nin yeni Başbakanı Theresa May'in, kabinesine Türk kökenli Boris Johnson'ı Dışişleri Bakanı olarak getirmesi, Irak'lı Kürtleri sevindirdi. Irak'taki Kürt medyasının 'Kürt ve Peşmerge dostu' olarak gördüğü İngiltere'nin yeni Dışişleri Bakanı Johnson, geçen yıl Erbil'e gelerek IŞİD ile savaşan peşmergeleri cephede ziyaret etmiş, başına poşu takıp Kürt yönetimi Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani ile görüşmüştü.

Osmanlı döneminde Damat Ferit Paşa hükümetinde bakanlık yapmış Ali Kemal'in torununun oğlu olan, Londra Belediye Başkanlığı da yapan Boris Johnson'un İngiltere Dışişleri Bakanı olması, Irak'taki Kürt medyasında 'Flaş haber' olarak verildi. 'Kürt ve Peşmerge dostu Boris Bakan oldu' manşetleri ile haber Kürt medyasında yer alırken, Johnson'un geçen yıl Erbil'i ziyaret ettiğinde çekilen fotoğrafları paylaşıldı.

Geçen yıl Erbil'e gelen Boris Johnson, IŞİD ile savaşan peşmergeleri cephelerde ziyaret etmiş ve eline Kalaşnikof olarak siperde poz vermişti. Erbil sokaklarında dolaşan ve başına poşu takan Johnson, Kürt yönetimi Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani ile de görüşmüştü.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@