İngiliz Turistlere ‘Tehlikeli Türkiye'den Uzak Durun' Uyarısı

LONDRA(ANKA) – Ankara’daki kanlı terör saldırısının ardından İn...

Haberler 11.10.2015, 12:10
İngiliz Turistlere ‘Tehlikeli Türkiye'den Uzak Durun' Uyarısı

LONDRA(ANKA) – Ankara’daki kanlı terör saldırısının ardından İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nca yapılan seyahat uyarısını, “Britanyalı turistlere ‘tehlikeli’ Türkiye’den uzak durmaları söylendi” şeklinde yansıtan İngiliz basını, Türkiye’ye ilişkin yeni terör saldırısı olasılığını da vurguluyor.  

İngiltere’nin Pazar gazetelerinden Sunday Express, Ankara’daki saldırıyı “İki bomba en az 97 kişiyi öldürürken Britanyalı turistlere ‘tehlikeli’ Türkiye’den uzak durmaları söylendi” başlığı ile duyurduğu haberinde saldırının ardından “Britanyalı turistler, Türkiye’ye gitmenin tehlikeleri konusunda uyarıldı” dedikten sonra şöyle devam ediyor:

“Dışişleri Bakanlığı,126 kişinin de yaralanmasına yol açan intihar saldırısının ardından ülkede muhtemelen daha çok saldırının olacağını söyledi. Sitesindeki açıklamasında ‘yüksek terör tehdidi var’ dedi.”

İngiliz  hükümeti, seyahat uyarısında çok gerekli olmadığı sürece Şırnak, Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Hatay, Siirt, Tunceli, Diyarbakır ve Hakkari illerine gidilmemesini isterken İstanbul’daki kamu ulaşımına “genel tehdit” konusunda da uyarıda bulundu.

Sunday Express de “terör saldırısı, Türkiye’deki yüksek güvenlik kaygıları olduğu bir dönemde ve parlamento seçimine üç hafta kala meydana geldi” diyor. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@