İngiliz Büyükelçisi Moore, Medya Ve Partilere Saldırıları Şiddetle Kınadı

İngiliz Büyükelçisi Moore, Twitter üzerinden basın kuruluşlarına yönelik saldırıları kınarken, \"Basın özgürlüğü, işleyen demokrasilerin temelini oluşturur” mesajını verdi. Siyasi parti bürolarına ve genel merkezlerine yapılan her türlü saldırıyı da kınadığını söyleyen Moore, “Şiddet hiçbir şekilde çözüm getirmez ve mazur gösterilemez” dedi.

Haberler 09.09.2015, 15:10
İngiliz Büyükelçisi Moore, Medya Ve Partilere Saldırıları Şiddetle Kınadı

ANKARA(ANKA) - İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, Twitter üzerinden Türkiye’de parti bürolarına ve basın kuruluşlarına yönelik saldırıları, “Şiddet hiçbir şekilde çözüm getirmez ve mazur gösterilemez” sözleriyle kınadı. Moore, “Basına yönelik her türlü saldırı, basın özgürlüğüne yönelik ciddi bir tehdittir” görüşünü dile getirdi.

Richard Moore, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Hürriyet’e yapılan saldırıları şiddetle  kınıyorum. Basın özgürlüğü, işleyen demokrasilerin temelini oluşturur” dedikten sonra “Sayın İçişleri Bakanı’nın, daha önce yaptığı, hukukun üstünlüğüne saygının önemine ilişkin yorumuna kesinlikle katılıyorum” ifadelerini de kullandı.

Diğer bir twette “Özgürlükler herkes içindir. Basına yönelik her türlü saldırı, basın özgürlüğüne yönelik ciddi bir tehdittir” görüşünü dile getiren Moore, “Ve ben her türlü saldırıyı –ve bu pek tabii ki Sabah / ATV’ye yönelik saldırıyı da kapsar- şiddetle kınıyorum” sözlerine ekledi.

Bu arada, Büyükelçi Moore, “Ülke çapında siyasi parti bürolarına ve genel merkezlerine yapılan her türlü saldırıyı” da kınadıktan sonra “Şiddet hiçbir şekilde çözüm getirmez ve mazur gösterilemez” uyarısını da yaptı. (ANKA)

(CN/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@