İndependent: Barış Mitinginde Cinayet

LONDRA(ANKA) – Türkiye’nin başkentindeki kanlı saldırının b&uum...

Haberler 11.10.2015, 12:40
İndependent: Barış Mitinginde Cinayet

LONDRA(ANKA) – Türkiye’nin başkentindeki kanlı saldırının büyük yankı bulduğu İngiliz gazetelerinden İndependent, terör eylemini "Barış mitinginde cinayet" başlığıyla manşete taşıdı.

Independent Gazetesi, saldırıda en az 95 kişinin öldüğüne dikkat çektiği haberinde HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Diyarbakır ve Suruç patlamasıyla ilgili bağlantıya dikkat çektiğini aktarıyor, "Ancak Türkiye tarihindeki en kötü bombalı saldırı diğer ikisini geride bırakıyor" diyor.

Saldırının ardından Ankara'daki pek çok insanın Twitter ve diğer sosyal medya hesaplarına erişemediği kaydedilen haberde, erişimin yetkililer tarafından kısıtlanıp kısıtlanmadığı konusunun netleşmediği belirtiliyor ancak daha önce sosyal medyaya erişimin defalarca kısıtlandığı hatırlatılıyor.

İngiliz gazetesi, BBCTürkçe tarafından yansıtılan haberinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın birlik çağrısına dikkat çekildikten sonra sokaktaki hareketliliğin aksini gösterdiğini savunurken ve "Patlamanın ardından öfkeli kalabalıklar alana gelen bakanları yuhaladı ve onlara pet şişe attı” ifadelerini kullanıyor.

Haberde "Bazı eylemciler Kürtlere yönelik üç saldırıda da devletin parmağı olduğunu ileri sürüyor; Erdoğan ve AKP'yi milliyetçi duyguları kabartmakla suçluyor. Ancak bu suçlama şiddetle reddediliyor” sözlerine de yer veriliyor. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@