Güney Afrika'dan Ankaralı Sanayicilere Yatırım Çağrısı

Güney Afrika Cumhuriyeti Küçük İşletmeleri Geliştirme Bakan Yardımcısı Elisabeth Thabette ve işadamlarından oluşan Güney Afrika Heyeti Ankara sanayisini yakından incelemek ve Türk işadamlarıyla ortak iş yapabilmek için Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesi\'ni ziyaret etti. Afrika bölgesinin en istikrarlı ve demokratik ülkesinin Güney Afrika Cumhuriyeti olduğunu söyleyen Thabette, Türk yatırımcıları ülkelerine beklediklerini dile getirdi.

Haberler 31.07.2015, 10:48
Güney Afrika'dan Ankaralı Sanayicilere Yatırım Çağrısı

ANKARA(ANKA) - Güney Afrika Cumhuriyeti Küçük İşletmeleri Geliştirme Bakan Yardımcısı Elisabeth Thabette ve işadamlarından oluşan Güney Afrika Heyeti Ankara sanayisini yakından incelemek ve Türk işadamlarıyla ortak iş yapabilmek için Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret etti.  Afrika bölgesinin en istikrarlı ve demokratik ülkesinin Güney Afrika Cumhuriyeti olduğunu söyleyen Thabette,  Türk yatırımcıları ülkelerine beklediklerini dile getirdi.

Ankara Sanayi Odası ve ASO 1. OSB Başkanı Nurettin Özdebir'in ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Özdebir, heyete Ankara sanayisi ve ASO 1. OSB hakkında bilgiler verdi.   Özdebir, Ankara'nın  başkent olmasının yanında önemli bir sanayi şehri haline geldiğini belirtti. Özdebir, “Ankara son yıllarda sanayi, üretim ve ihracatla önemli bir şehir haline geldi. Özellikle ileri teknolojinin yoğunlaştığı, Türkiye'de en yüksek katma değerli ürünlerin üretildiği ve ihraç edildiği önemli bir şehir haline geldi. Türkiye'nin ihracatının ton başına değeri bin 600 dolar civarında. Bu değer Ankara için 23 bin 500 dolar. Ankara son yıllarda ekonomi alanındaki hızlı gelişmesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Ankara özellikle savunma sanayii, elektrik-elektronik, iş makinaları, fabrikasyon metal ürünleri, ofis mobilyaları, bayan tekstil, medikal sektörü, bilişim ve inşaat sektörlerinde önemli bir üretim merkezi haline geldi” diye konuştu.

Güney Afrika Cumhuriyeti Küçük İşletmeleri Geliştirme Bakan Yardımcısı Elisabeth Thabette ise iki ülke sanayicileri ile birlikte ekonomik ve ticari işbirliği yapmak için geldiklerini belirtti.  Afrika bölgesinin en istikrarlı ve demokratik ülkesinin Güney Afrika Cumhuriyeti olduğunu söyleyen Thabette,  Türk yatırımcıları ülkelerine beklediklerini dile getirdi.

Konuşmalardan sonra heyette yeralan Güney Afrikalı işadamları benzer sektörlerde üretim yapan Ankaralı sanayicilerle biraraya geldiler. Heyet daha sonra bölgede yer alan Hidromek, Küçükpazarlı Havacılık ve Ulusoy Elektrik fabrikalarını gezerek Ankara sanayisini yakından tanıma fırsatı buldu. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@