Guardian'a Göre Cenazelerde Yas Öfkeye Döndü

LONDRA(ANKA) – Ankara’da 100’ye yakın insanın ölümüyle sonuçlanan kanlı ...

Haberler 13.10.2015, 10:15
Guardian'a Göre Cenazelerde Yas Öfkeye Döndü

LONDRA(ANKA) – Ankara’da 100’ye yakın insanın ölümüyle sonuçlanan kanlı saldırının ardından Türkiye’de oluşan “yas havasının öfkeye döndüğü” yorumları yapılıyor. Guardian Gazetesi, saldırı ve yarattığı tepkilere vurgu yaptığı haberinde cenazelerde öfkenin iktidara yöneldiğini de söylüyor.

İngiliz gazetesi, ülkede saldırıdan sonra oluşan yas havasının öfkeye döndüğünü, öfkenin cenazelerde “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP'ye” yöneldiğini öne sürüyor. BBCTürkçe’ye göre, haberde Kürt olduğu belirtilen Yüksel adlı bir gösterici, patlama sonrasını "cehennem" olarak tanımlarken, kullandığı sözler ve dile getirdiği savlar şöyle yansıtılıyor:

 "Vücudunun sağ tarafı ciddi şekilde yaralanmış olan bir kadın bana tutunup 'yardım et, yardım et' dedi. Eğilmiş yardım ederken bir polis beni tutup kenara attı ve yardım edemeyeceğimi söyledi. Onların ölmüş göstericilere 'terörist' dediğini duydum. Yanlarına gidip 'siz Müslüman olamazsınız' dedim".

Gazete, sendikaların patlamalardaki ölü sayısının 180'ı bulabileceğini tahmin ettiğine dikkat çektiği haberde Ankara'da Numune Hastanesi'nde tedavi görmekte olan bir yaralının sözleriyle son buluyor:

"Gözlerimi kapadığımda ceset parçaları görüyorum".(ANKA)

(CN/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@