Giyme yasağı geldi!

Darbe yönetiminin hüküm sürdüğü Mısır'da özgürlükler gitgide kısıtlanıyor. Kadın şarkıcı ve sanatçılara dekolte giyme yasağı getirildi.

Haberler 01.09.2015, 19:06
Giyme yasağı geldi!

Mısır Musiki Sanatları Sendikası, kadın şarkıcı ve sanatçıların dekolte giymelerinin yasaklandığını duyurdu.
 

YASAĞA UYMAYANLAR SINIR DIŞI EDİLECEK

 

Sendikadan yapılan açıklamada, şarkıcıların sahne ve kliplerde toplumun kültürüne uygun giyinmeleri gerektiği belirtildi.

Sendika üyesi Mısırlı sanatçılar veya çalışma izni ile Mısır'da faaliyet gösteren yabancı sanatçıların karara uyması gerektiği, aksi takdirde Mısırlı sanatçılar hakkında soruşturma başlatılacağı, yabancıların ise sınır dışı edileceği duyuruldu.

 

 

AÇIKLAMALARI DA DENETİME ALINACAK

 

Karara göre kıyafetin yanı sıra, sanatçıların söz ve açıklamalarının da denetime tabi tutulacağı bildirildi. Toplum ahlakına aykırı söz ve cinsel imalar da aynı kapsamda değerlendirilecek.

 

 

AMAÇ, ÇIPLAKLIK KÜLTÜRÜNÜ ÖNLEMEK

 

 

Dün bir televizyon kanalına telefonla bağlanan Sendika Başkanı Hani Şakir ise, "Kararın hedefinin daha kaliteli bir sanat ortamı oluşturmak, seviyesiz şarkıları engellemek ve çıplaklık kültürünün yaygınlaşmasını önlemek" olduğunu dile getirdi.

Şakir, "Devletin bu alanı da kontrol etmesi gerekmektedir. Halkın şarkılarına ve folklora müdahale söz konusu değil" ifadelerini kullandı. Mısır 'da son dönemde seviyesiz, müstehcen şarkı ve kliplerdeki artış dikkati çekiyor.

 

 


http://www.piramithaber.com/dunya/giyme-yasagi-geldi-h55358.html

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@