Gazprom: ‘Türk Akımı'na İlk Sevkiyat Ertelendi

MOSKOVA(ANKA) – Rus gaz şirketi Gazprom, “Türk Akımı” doğalgaz boru hattı üzerinden ...

Haberler 14.09.2015, 16:50
Gazprom: ‘Türk Akımı'na İlk Sevkiyat Ertelendi

MOSKOVA(ANKA) – Rus gaz şirketi Gazprom, “Türk Akımı” doğalgaz boru hattı üzerinden Aralık 2016'da yapılması planlanan ilk sevkiyatın ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.

Gazprom Başkan Yardımcısı Aleksander Medvedev, Türk Akımı” doğalgaz boru hattı üzerinden Aralık 2016'da yapılması planlanan ilk sevkiyatın ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı. Medvedev, boru hattının inşa sürecinin planlandığı tarihte başlamadığı için ilk gaz sevkiyatının Aralık 2016'dan önce gerçekleşemeceğini de belirtti.

Sputnik, Türkiye ve Rusya, seçim sonrası ortaya çıkan belirsizlik durumu nedeniyle Türk Akımı konusunda hala devletler arası bir anlaşma imzalayamadığına dikkat çekerek Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak’ın daha önce yaptığı açıklamada, Türkiye'de yeni hükümet kurulana kadar “Türk Akımı” anlaşmasının imzalanmasını beklemediğini söylediğini anımsatıyor.

Bu arada, Türkiye’nin yeni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun’un, “Türk Akımı” projesinin akıbetinin 1 Kasım'dan sonra oluşacak yeni hükümet tarafından belirleneceğini açıkladığı belirtiliyor. (ANKA)

(CN/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@