Ft: Pkk'ya Baskınlar O Kadar Sıcak Karşılanmadı

Türkiye’nin IŞİD ve PKK’ya yönelik hava operasyonları ve NATO’yu toplantıya çağırma kararını okuyucularına yansıtan Financial Times Gazetesi, \"Türkiye’nin IŞİD’e yönelik operasyonu Türkiye muhalefeti ve Türkiye’nin Batılı müttefiklerince olumlu karşılanırken PKK’ya yönelik baskınlar, pek o kadar sıcak karşılanmadı” diye yazıyor.

Haberler 27.07.2015, 19:26
Ft: Pkk'ya Baskınlar O Kadar Sıcak Karşılanmadı

LONDRA(ANKA) – Türkiye’nin IŞİD ve PKK’ya yönelik hava operasyonları ve NATO’yu toplantıya çağırma kararını okuyucularına yansıtan Financial Times Gazetesi, "Türkiye’nin IŞİD’e yönelik operasyonu Türkiye muhalefeti ve Türkiye’nin Batılı müttefiklerince olumlu karşılanırken PKK’ya yönelik baskınlar, pek o kadar sıcak karşılanmadı” diye yazıyor.

İngiliz gazetesi, Türkiye’de son bir hafta yaşanan gelişmelere dikkat çektiği haberinde “Suriye’nin Kuzeyinde IŞİD’e karşı gerçekleştirilen hava baskınları,  Ankara’nın olumlu bir politika değişikliği diye hem Türk muhalefet siyasilerince hem de Türkiye’nin Batılı müttefiklerince olumlu karşılanmış olsa da PKK’ya ve Türkiye içerisindeki polis operasyonlarının geniş boyutu, pek o kadar sıcak karşılanmadı” yorumunu yapıyor.

-“ABD, KÜRTLERE BASKINLARIYLA ARASINA MESAFE KOYDU-“

Haberinde “ABD, Kürtlere baskınlarla arasına mesafe koydu” değerlendirmesini yapan FT, bu çerçevede ABD'nin IŞİD karşıtı koalisyon için Özel Temsilci Yardımcısı Brett McGurk’un twitter üzerinden PKK’ya baskınlar ile ABD ve Türkiye arasında IŞİD’e karşı işbirliğini yoğunlaştırma yönünde yeni sağlanan anlayış arasında bir bağ bulunmadığını bildirdiğine dikkat çekiyor.

Bunun ardından gazete “Daha keskin eleştiriler ise, hükümetin operasyonları, yaygın biçimde beklenen erken seçim öncesi (halkın) desteğini güçlendirmek için kullandığını iddia eden Türkiye’nin muhalefet siyasilerinden geldi” değerlendirmesini yapıyor. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@