Esad'ın Danışmanı: Çin, Rusya'nın Suriye Tavrını Destekliyor

ŞAM (ANKA) -Suriye Devlet Başkanı Esad’ın Siyasi ve Basın Danışmanı...

Haberler 15.10.2015, 10:35
Esad'ın Danışmanı: Çin, Rusya'nın Suriye Tavrını Destekliyor

ŞAM (ANKA) -Suriye Devlet Başkanı Esad’ın Siyasi ve Basın Danışmanı Bouthaina Şaaban, Çin’in “Moskova’nın Suriye ile ilgili tutumunu desteklediğini” söylerken Çin’de, Suriye’deki “Uygurların saldırılar düzenlemek üzere Çin’e dönmelerinden korkulduğunu” söyledi. 

Al-Mayadeen TV kanalına konuşan Şaaban, Çin’in Şam’ın ve Moskova’nın Suriye halkının “dış müdahaleleri olmadan kendi geleceğini belirleme hakkı” yönündeki  tutumlarını desteklediğini söylerken Çin’de Suriye’deki “Uygurların saldırılarda düzenlemek üzere Çin’e dönmelerinden korkulduğunu” savundu.

Suriye haber ajansı Sana’ya göre, Çin’i ziyaret eden Şaaban, Çin Dışişleri Bakan Yardımcısı Zhang Ming ile bir araya geldi. Görüşmede, Suriye’deki krize ilişkin son gelişmeler ve terörle mücadele çabaları ele alındı.

-“ÇİN SURİYE İLE İŞBİRLİĞİNE HAZIR”-

Sana, daha önce yayınladığı diğer bir haberinde ise  Zang Ming’in Salı günü yapıldığı belirtilen görüşme sırasında uluslararası toplumun terörle mücadale konusunda işbirliği yapması, “dünyanın da Suriye yönetiminin terörle mücadele çabalarına saygı göstermesi" gerektiğini söylediğini duyururken Çin yetkilisinin “ülkesinin bu amaçla Suriye ile işbirliğine hazır olduğunu ifade ettiğini” de belirtiyor.  (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@