Esad Meydan Okudu: Işid Yenilene Kadar Hiç Bir Yere Gitmeyeceğim

ROMA/MOSKOVA(ANKA) – Suriye’de siyasi geçişe yönelik &cc...

Haberler 19.11.2015, 11:10
Esad Meydan Okudu: Işid Yenilene Kadar Hiç Bir Yere Gitmeyeceğim

ROMA/MOSKOVA(ANKA) – Suriye’de siyasi geçişe yönelik çabalar sürerken Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’dan "IŞİD yenilene kadar hiçbir yere gitmeyeceğim” mesajı geldi. IŞİD'in yenilgiye uğratılmasının ardından, iktidar değişimi için bir ya da iki yılın yeterli olacağını ifade eden Esad, devlet başkanlığı seçimlerinde yeniden aday olabileceğini de söyledi.

İtalyan Rai televizyonuna mülakat veren Esad, "Suriye'nin birçok bölgesi teröristlerin elindeyken siyasi alanda bir yere varmak mümkün değil" şeklinde konuştu.  

 Bununla birlikte Esad “terörist” tanımına sadece IŞİD militanlarının girmediğini hükümet güçlerine karşı savaşan silahlı muhalifleri de “terörist” olarak gördüğünü söylerken de "Bu, her ülkede böyledir. Makineli tüfeklerle ateş edenleri muhalif diye tanımlayamazsınız” sözlerini kullandı.  

Öte yandan IŞİD'in yenilgiye uğratılmasının ardından, iktidar değişimi için bir ya da iki yılın yeterli olacağını ifade eden Esad, devlet başkanlığı seçimlerinde yeniden aday olabileceğini de belirtti. 

-“BEN SEÇİLİRSEM DAHA İYİ BİR GELECEKLERİ OLACAK”-

Beşar Esad’ın "Devlet başkanlığı seçimlerinde aday olmamı yasaklayan herhangi bir kırmızı çizgi yok" sözlerini de kullandığı mülakat sırasında "Ben seçilirsem Suriyelilerin daha iyi bir geleceği olacak" dedi.

Bunların yanı sıra Esad, seçim olmadan iktidarda kalmasının kendisi için siyasi bir hata olacağını da söyledi.(ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@