Ermenistan'da silahlı bir grup polis karakolunu bastı

Ermenistan'ın başkenti Erivan'da silahlı bir grup polis karakolunu basarak, bir polisi öldürdü, polis şefini rehin aldı.

Haberler 17.07.2016, 10:58 17.07.2016, 16:57
Ermenistan'da silahlı bir grup polis karakolunu bastı
Ermenistan'ın başkenti Erivan'da silahlı bir grup polis karakolunu basarak, bir polisi öldürdü, polis şefini rehin aldı. İngiliz Mirror gazetesinin haberine göre, karakolu basan grup, polis şefi Valery Osipyan'ı rehin aldı. Habere göre, baskının üzerine, karakol çevresine çok sayıda polis ve keskin nişancının yerleştirildiği gözlendi.

Russia Today'in haberinde de, karakolun bulunduğu bölgeye askeri güçler de sevkedildiği ve Ermenistan güvenlik güçlerinin şefi Vladimir Gasparyan'ın da operasyona katıldığı belirtildi. Habere göre, silahlı grubu taşıyan bir kamyon karakol önündeki kapıyı kırarak binanın kapısına kadar ilerledi ve silahlı kişiler içeriye girerek binayı işgal etti. Russia Today haberinde, baskının muhalif liderlerden, geçen 20 Haziran'da tutuklanıp cezaevine koyulan Jirar Sefilyan'ın serbest bırakılması için yapıldınının sanıldığı belirtildi. Sefilyan, birçok kamu binası ve telekomünikasyon merkezinin ele geçirilmesine ilişkin planların bulunması üzerine yakalanıp tutuklanmıştı. Haberlere göre, güvenlik güçleri işgalci grup ile müzakereleri sürdürüyor. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@