El Cezire'den G-20 Yorumu: Herkesin Teröristi Farklı

DOHA(ANKA) – Türkiye’nin başkanlığında 15-16 Kasım tarihlerinde...

Haberler 11.11.2015, 11:10
El Cezire'den G-20 Yorumu: Herkesin Teröristi Farklı

DOHA(ANKA) – Türkiye’nin başkanlığında 15-16 Kasım tarihlerinde Antalya’da yapılacak G-20 Zirvesi’nde terörle mücadelenin de masada olacağı bildirilirken “Herkesin ‘teröristi’ farklı” deniliyor ve farklı uygulamaların “ortak adım” atılması olasılığını zorlaştırdığının altı çiziliyor.

El Cezire, G-20 Zirvesi’nde terörle mücadelenin de gündemde olacağını belirttiği haberinde, “Ancak ülkelerin ‘terör listeleri’ndeki farklılıklar; işbirliği yapma ve Suriye'de yakın zamanda çözüm olasılığını zayıflatıyor” diyor.

“G-20 liderleri 15-16 Kasım'da Antalya’da yapılacak zirvede rutin gündemin dışına çıkıyor. 'Terörle mücadele' konusu özel bir toplantıda masaya yatırılıyor” sözlerini de kullanan El Cezire, G-20’nin temel hedefi olan küresel ekonomik büyüme ve refah artışının küresel istikrar ve güvenlikle mümkün olduğunu vurguladığı haberinde şunları söylüyor:

“Özellikle dünya petrol rezervlerinin yarısından fazlasına sahip Ortadoğu’daki güvenlik sorunu serbest dolaşımı ve dünya pazarlarını tehdit ediyor. Bu sebeple 'terörizm' konusu, G-20 dışındaki platformlarda ve ikili, üçlü görüşmelerde sıklıkla gündeme geliyor. 15-16 Kasım’da Antalya’da yapılacak zirvede de ilk kez G-20’nin gündemine alınacak.”

-“FARKLI UYGULAMALAR ORTAK ADIM ATILMASINI ZORLAŞTIRIYOR”-

Bunun ardından haberde dünya ekonomisine ve dolayısıyla siyasetine de yön veren G-20 ülkelerinin “terör” tanımları prensipte aynı olsa da, sahada birbirinden çok farkı uygulamalarının bulunduğuna dikkat çekilirken de  “Bu da toplantıda özellikle Suriye ve Irak eksenli olarak masaya yatırılacak olan 'terörle mücadele' konusunda yakın zamanda ortak bir adım atılması ihtimalini zorlaştırıyor” uyarısı yapılıyor.  (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@