El Cezire: Sur İlçesi Uzun Zamandan Sonra İlk Kez Sakin Bir Gün Yaşıyor

DOHA(ANKA) - Türkiye’deki gelişmeleri geniş biçimde yansıtan uluslararası medya organlarından ...

Haberler 01.11.2015, 14:00
El Cezire: Sur İlçesi Uzun Zamandan Sonra İlk Kez Sakin Bir Gün Yaşıyor

DOHA(ANKA) - Türkiye’deki gelişmeleri geniş biçimde yansıtan uluslararası medya organlarından El Cezire, 1 Kasım seçimini Diyarbakır’ın Sur ilçesinden de izliyor. El Cezire “Hendek ve yol kapama nedeniyle sıkıntılı günler geçiren, pek çok kez sokağa çıkma yasağı uygulanan Diyarbakır’ın Sur ilçesinde seçmenler erkenden sandık başındaydı. Özel harekat timleri, seçim güvenliği için yoğun önlemler aldı” dedi.

“Günlerce sokağa çıkma yasağı yaşayan Sur ilçesinde seçim hareketliliği yaşanıyor” sözlerinin kullanıldığı haberde, “7 Haziran seçimlerinin ardından bölgede yeniden başlayan çatışmaların merkez noktalarından biri haline gelen Diyarbakır’ın Sur ilçesi uzun zaman sonra ilk kez sakin bir gün geçiriyor. İlçeye açılan bütün sokakları tutan güvenlik güçleri okul önlerinde de seçim güvenliği önlemleri aldılar” gibi izlenimler aktarılıyor.

Bölgede yaşanan olayların ardından uzun süre kapalı tutulan Süleyman Nazif ve Yavuz Selim ilköğretim okullarının  oy kullanmaya gelenlerle dolup taştığını kaydeden El Cezire, “Sur ilçesinde oy verme işlemi sakin ve olaysız sürüyor. Oy kullanılan merkezlerdeki kalabalık katılım oranının yüksek olacağını gösteriyor. Diyarbakır’ın diğer ilçelerinde de oy verme işlemi sakin bir şekilde sürüyor” dedi.

-“BÖLGEDE DURUM NORMAL”-

El Cezire, oy verme işleminin bölgedeki diğer illerde de normal seyrinde devam ettiğini duyururken, “Bölgelerden aktarılan olumsuz bir haber henüz yok. Şırnak’ın Cizre ve Hakkari’nin Yüksekova ilçeleri ile, Lice ve Silvan ilçelerinde de seçim sakin seyrediyor” sözlerini kullandı. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@