El Cezire: Chp'den İddialı Vaatler

DOHA(ANKA) – CHP’nin seçim bildirgesini yansıtan uluslararası medya kuruluşlarından El Cezire, bildirge için  “CHP’den iddialı vaatler” yorumunu yaptı. El Cezire,  CHP’nin ilk kez seçim vaatlerini genel merkez dışında geniş

Haberler 19.04.2015, 21:43
El Cezire: Chp'den İddialı Vaatler

DOHA(ANKA) – CHP’nin seçim bildirgesini yansıtan uluslararası medya kuruluşlarından El Cezire, bildirge için  “CHP’den iddialı vaatler” yorumunu yaptı.

El Cezire,  CHP’nin ilk kez seçim vaatlerini genel merkez dışında geniş katılımlı bir törenle açıkladığına dikkat çekerken  “Seçim bildirgesinde ekonomiye ağırlık veren CHP lideri iddialı konuştu, ‘Olmaz diyen varsa karşıma çıksın’ dedi. CHP seçim bildirgesinde başkanlık sistemi önerisine de karşı çıktı” sözlerini kullandı.

El Cezire “CHP bu seçimde seçmene ‘Yaşanacak bir Türkiye’ vaadediyor. Yine bu seçim kampanyasında kullanılacak olan ‘Alkışlıyoruz milletçe’ sloganı da salonda yankılandı”  dediği haberinde “CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ‘ iddialı vaatler için iddialı konuştu. Bugüne kadar hiçbir siyasi partinin bu kadar kapsamlı bir bildirge hazırlamadığını, bildirgenin Türkiye’yi bilen, tanıyan kadrolar tarafından hazırlandığını söyledi” dedi.

Kılıçdarloğlu’nun “Projelerimizin tamamı iyi düşünülmüş projelerdir” diyerek sıraladığı vaatlere gelebilecek eleştirilerle ilgili olarak da bir bakıma ön aldığını belirten el Cezire, bildirgenin içeriğini de “’Sembolik Cumhurbaşkanı’ vaadi”, “Kürt sorununun çözümü” gibi başlıkların altında özetledikten sonra  “4 yıl önce hazırlanan bildirge 135 sayfadan oluşuyordu. 2015’te CHP hem bildirgenin sayfa sayısını hem de vaatlerini artırmış oldu” sözlerini de kullandı. (ANKA)

(CN/AYÇ) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@