El Cezire: Chp'de 'kan Değişimi'

DOHA(ANKA) - CHP'de önseçim galipleri ile genel merkez kontenjanı birleştirilerek oluşturulan liste,  El Cezire tarafından “CHP’de kan değişim”  şeklinde değerlendirildi. El Cezire, “ Üç büyük şehirde kadın adaylar liste baş

Haberler 07.04.2015, 11:59
El Cezire: Chp'de 'kan Değişimi'

DOHA(ANKA) - CHP'de önseçim galipleri ile genel merkez kontenjanı birleştirilerek oluşturulan liste,  El Cezire tarafından “CHP’de kan değişim”  şeklinde değerlendirildi.

El Cezire, “ Üç büyük şehirde kadın adaylar liste başı oldu”  dediği haberinde  “Mevcut milletvekillerinden 74'ü yeni listede kendine yer bulamadı, 50 milletvekili yeniden aday gösterildi. CHP'nin listesinde yer almasına rağmen listenin seçilme şansı düşük 6 milletvekili bulunuyor” dedi.

CHP'nin hazırladığı ve kadın adayların ilk sıralara yerleştirildiği listede yaşı 25 ile 30 arasında değişen 10 adayın da yer aldığına dikkat çeken El Cezire,  listede yer almasına rağmen durumunun kritik olan vekillerin de bulunduğuna işaret ederek  “Bu isimlerin seçilme şansının olmadığı düşünüldüğünde 125 milletvekiline sahip olan CHP’de 81 vekil dışarıda kalmış olacak” ifadelerini kullandı.  (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@