Dışişleri: O İddia Hayal Ürünü

ANKARA(ANKA) –  Dışişleri Bakanlığı,  Cumhurbaşkanı  Recep ...

Haberler 09.11.2015, 16:10
Dışişleri: O İddia Hayal Ürünü

ANKARA(ANKA) –  Dışişleri Bakanlığı,  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın 15-16 Kasım günlerinde Antalya’da yapılacak G-20 Zirvesi gündemine terör ve mülteci sorunlarının da dahil edilmesi talebinin bazı üyelerce kabul edilmediği için programın ilan edilemediği yönündeki haberler için  “hayal ürünü olup gerçeği yansıtmamaktar” dedi. Bakanlık,  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önerisiyle terörizm ve mülteci krizi konularının da gündeme dahil edildiğini belirtti.

Dışişleri  Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, bir soruyu yanıtlarken,  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın G-20 Liderler Zirvesi gündemine terör ve mülteci sorunlarının da dâhil edilmesini istediği, ancak bazı G-20 üyesi ülkelerin karşı çıkması üzerine  Zirve’nin programının ilan edilemediğinin iddia edildiğini belirterek  “Türkiye’nin ev sahipliğinde Antalya’da düzenlenecek G-20 Liderler Zirvesi gündemi esasen bir süre önce belirlenmiş ve katılımcı ülkelerle paylaşılmıştır” dedikten sonra şöyle devam etti.

“Sayın Cumhurbaşkanımızın önerisiyle terörizm ve mülteci krizi konuları da gündeme dâhil edilmiştir. Bu konuların gündeme dâhil edilmesi hususunda G-20 ülkelerinden herhangi bir itiraz ve çekince gelmemiş, Türkiye tarafından hazırlanan gündem ve program memnuniyetle karşılanmıştır.

Bu nedenle, anılan gazetede yer alan iddialar hayal ürünü olup, gerçeği yansıtmamaktadır.”(ANKA)

(CVN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@