Dışişleri Bu Ödül Tunus'un Başarısının Bir Sembolü

ANKARA (ANKA) – Dışişleri Bakanlığı, Tunus Ulusal Diyalog Dörtlüsü’nün aldığı No...

Haberler 10.10.2015, 13:25
Dışişleri Bu Ödül Tunus'un Başarısının Bir Sembolü

ANKARA (ANKA) – Dışişleri Bakanlığı, Tunus Ulusal Diyalog Dörtlüsü’nün aldığı Nobel Barış Ödülünün, Tunus'un despotik bir rejimden kısa bir sürede halkın iradesine dayalı, çoğulcu bir demokrasiye geçişteki başarısının da bir sembolünü teşkil ettiğini bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Tunus Ulusal Diyalog Dörtlüsü adlı sivil oluşumun 2015 Nobel Barış Ödülüne layık görülmesinden büyük memnuniyet duyulduğu belirtilerek, “Tunus Ulusal Diyalog Dörtlüsü’nün aldığı bu ödül, Tunus'un despotik bir rejimden kısa bir sürede halkın iradesine dayalı, çoğulcu bir demokrasiye geçişteki başarısının da bir sembolünü teşkil etmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada ayrıca şunlar kaydedildi:

“Tunus'ta 2010 yılında halkın talepleri doğrultusunda başlayan siyasi ve sosyal dönüşüm sürecinin diyalog ve uzlaşı yoluyla ulaştığı bu başarı, diğer bölge halklarının barış ve demokrasi yolunda ilerleme azmini de canlı tutmakta, ilham kaynağı oluşturmaktadır. Bu bakımdan, Tunus halkının alınan bu ödülden duyduğu haklı gurur ve sevincini biz de paylaşıyoruz.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@