Dışişleri: Bangladeş'teki İdam Cezalarının İnfazı Kaygı Uyandırdı

ANKARA (ANKA) - Bangladeş’te Cemaati İslami Partisi Genel Sekreteri Ali Ahsan Muhammad Mujaheed ile BNP Mi...

Haberler 22.11.2015, 14:50
Dışişleri: Bangladeş'teki İdam Cezalarının İnfazı Kaygı Uyandırdı

ANKARA (ANKA) - Bangladeş’te Cemaati İslami Partisi Genel Sekreteri Ali Ahsan Muhammad Mujaheed ile BNP Milletvekili ve eski Bakan Salauddin Quader Chowdhury hakkında Bangladeş Uluslararası Suçlar Mahkemesi tarafından verilen idam cezasının infaz edilmesi Ankara’da üzüntü yarattı. Dışişleri Bakanlığı,  af dileklerinin reddedilmesi ve idam cezasının uygulanmasının kaygı uyandırdığını belirtti.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada Ali Ahsan Muhammad Mujaheed ve Salauddin Quader Chowdhury’nın  yasal haklarını kullanarak Cumhurbaşkanı'ndan af dilemiş olmalarına rağmen bu dileklerinin reddedilmiş olması ve idam cezası uygulamasının devam ettirilmesinin kaygı uyandırdığı bildirildi. Açıklama şöyle devam etti:

“İdam cezasını kaldırmış bir ülke olarak Türkiye, geçmişin yaralarının bu yöntemlerle sarılamayacağı yönündeki görüşünü korumaktadır. Kardeş ülke Bangladeş'te de idam cezası uygulamasının yerini bir an önce toplumsal uzlaşı sağlanmasına daha iyi hizmet edecek bir yönteme bırakmasına ihtiyaç bulunduğunu değerlendirmekteyiz." (ANKA)

(CN/ORH) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@