‘Davutoğlu'nun Rotası Bağdat Ve Erbil'

BAĞDAT(ANKA) -  Irak Başbakanı Haydar Abadi, seçim zaferini kutlamak...

Haberler 05.11.2015, 10:45
‘Davutoğlu'nun Rotası Bağdat Ve Erbil'

BAĞDAT(ANKA) -  Irak Başbakanı Haydar Abadi, seçim zaferini kutlamak üzere Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu telefonla ararken Irak Başbakanlığından yapılan açıklamada Davutoğlu’nun, “ortak düşman İŞİD’de karşı mücadeleyi ele almak üzere Irak’ı ziyaret etmek istediği” de belirtildi. Bunun üzerine “Davutoğlu’nun rotası Bağdat ve Erbil” yorumları yapılıyor.

Irak Başbakanlığı’nın resmi web sayfasından yapılan açıklamaya göre, Başbakan Abadi , Çarşamba günü 1 Kasım genel seçiminde AK Parti’nin başarısından dolayı Davutoğlu’nu telefonla aradı. Mevkidaşını kutlayan Abadi, terörle mücadele konusunda, Irak ile Türkiye arasında işbirliğinin önemine değindi.

Açıklamada Başbakan Davutoğlu’nun da, her zaman Irak’ın yanında olduklarını ve iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da derinleşmesini istediğini söylediği bildirilirken  Davutoğlu’nun, “ortak düşman İŞİD’de karşı mücadeleyi ele almak üzere Irak’ı ziyaret etmek istediğini” ifade ettiği de belirtildi.

Bu arada, Irak Başbakanlığı açıklamasına dikkat çeken Rudaw, Başbakan Davutoğlu’nun, ziyaretin gerçekleşmesi durumunda Bağdat’ın yanısıra Erbil’e de gideceğinin tahmin edildiğini vurgularken “Davutloğlu’nun rotası Bağdat ve Erbil” sözlerini kullandı.(ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@