Chp Seçim Bildirgesi Abd Medyasında: Gençler Hedef Kitlesine Koydu

CHP’nin açıkladığı seçim bildirgesi, yabancı medyada yankı buldu. ABD medyası, CHP’nin ekonomik vaatlerini yinelediğini belirtirken parti için “ekonomik vaatlere ağırlık verdiği seçim beyannamesiyle gençleri hedef kitlesine koydu” diyor.

Haberler 01.10.2015, 20:32
Chp Seçim Bildirgesi Abd Medyasında: Gençler Hedef Kitlesine Koydu

WASHİNGTON(ANKA) – CHP’nin açıkladığı seçim bildirgesi, yabancı medyada yankı buldu. ABD medyası, CHP’nin ekonomik vaatlerini yinelediğini belirtirken parti için “ekonomik vaatlere ağırlık verdiği seçim beyannamesiyle gençleri hedef kitlesine koydu” diyor.

Amerika’nın Sesi (VOA), CHP’nin seçim bildirgesini irdelediği haberinde, “7 Haziran sonrasında koalisyon hükümeti kurulamamasıyla birlikte 1 Kasım Genel Seçimleri’ne terör gölgesinde gergin bir atmosferde gidilirken, CHP seçim bildirgesini açıklayan ilk siyasi parti oldu. CHP, 7 Haziran için olduğu gibi asgari ücreti bin 500 liraya yükseltmek ve benzeri ekonomik vaatlere ağırlık verdiği seçim beyannamesiyle gençleri hedef kitlesine koydu” değerlendirmesini yaptı.

CHP’nin yine baraj üstü siyasi partilerden kamuoyuna vaatlerini sıralayan ilk parti olarak dikkat çektiğini kaydeden VOA, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da, kendi beyannamelerindeki vaatlere “Kaynak nerede?” gibi tepkiler verdikten sonra asgari ücret artışı, emeklilere çifte ikramiye gibi ekonomik vaatlerin diğer siyasi partilerce kopya çekildiğini söylediğine işaret etti.

Kılıçdaroğlu’nun gençlere yönelik vaadlere dikkat çektikten sonra bildirgenin ekonomi ağırlıklı unsurları da üzerinde duran VOA, CHP’nin başta Kürt sorunu olmak üzere siyasi vaatlerine  ve  de dikkat çekerken  Kılçdaroğlu’nun Kürt Sorunu’nu da çözebilecek siyasi partiyi CHP olarak tanıttığını belirtti. VOA şunları da söyledi:

“Dersim yanı sıra Şırnak’ın Uludere ilçesinde yaşanan askeri uçakla yapılan bombalama sonucunda sivil ölümleri olayından Kürtçe olarak Roboski olarak bahsedildiği görüldü. Roboski Katliamı’ndaki suçlular tespit edilerek yargılama sözü veren CHP, 21 Mart’ın da Nevruz Bayramı olarak resmi tatil ilan edileceğini kaydetti. “(ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@