Cem Özdemir: Ab Erdoğan İle Görüşmeleri Askıya Almalı

BERLİN(ANKA) - Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir,  Cumhurb...

Haberler 12.10.2015, 12:20
Cem Özdemir: Ab Erdoğan İle Görüşmeleri Askıya Almalı

BERLİN(ANKA) - Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sert eleştirilerde bulundu ve Avrupa Birliği’den Erdoğan’la yaptığı görüşmeleri “askıya almasını” istedi.

Cem Özdemir, Passauer Neuen Presse gazetesine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Türkiye'de “gerginliği artırmakla” suçlayarak, "Açıkça belli ki, yasal ve adil bir seçimin yapılması engelleniyor" iddiasında bulundu.   

1 Kasım'daki seçimlerde Erdoğan'ın istediği çoğunluğu elde etmeyeceğini ve bunu kendisinin de bildiğini öne süren Özdemir, Avrupa Birliği'nden Erdoğan'la yaptığı görüşmeleri “askıya almasını” istedi.

Cem Özdemir,  Deutsche Welle'nin yansıttığı açıklamarında Türkiye ile bir mülteci anlaşması konusunda yapılan müzakerelere dikkat çekerken "Yapılan her anlaşma, Erdoğan'ın normal bir muhatap olduğu mesajı verir” savını da dile getirdi. Özdemir, "1 Kasım'daki seçimlere kadar Erdoğan'ın gücü olarak algılanabilecek hiçbir girişimde bulunulmaması" gerektiğini savundu. Ankara’daki intihar saldırısını “provokasyon” olarak niteleyen Özdemir,  "saldırının düzenlendiği gün PKK'nın çatışmasızlık açıklaması yaptığına" işaret ederek Ankara'da “kaosun fitilinin ateşlendiğini “söyledi. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@