Çeçenistan Lideri Kadirov: Moskova'da Saldırı Planlayanlar Işid'çi

MOSKOVA(ANKA) – Rusya Federasyonu’na bağlı Çeçenistan ...

Haberler 16.10.2015, 13:50
Çeçenistan Lideri Kadirov: Moskova'da Saldırı Planlayanlar Işid'çi

MOSKOVA(ANKA) – Rusya Federasyonu’na bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti’nin Devlet Başkanı Ramazan Kadirov, Moskova'da terör saldırısı planladıkları gerekçesi ile gözaltına alınan üç zanlının “IŞİD'ci” olduğunu söylerken saldırıyı planlananların arkasındaki kişiler için ise  “Türkiye'de mi, yoksa Suriye'de mi olduklarını söylemek güç'' şeklinde konuştu.

Rus Rossiya 24 televizyonuna demeç veren Kadirov, geçen hafta düzenlenen bir operasyonda Moskova'da terör saldırısı planladıkları gerekçesiyle gözaltına alınan zanlıların “IŞİD üyesi” olduklarını söyledi. Kadirov Sputnik’in yansıttığı açıklamalarında ''Saldırı planlarının arkasındaki kişiler Rusya sınırları dışında. Saldırıyı planlayanlar IŞİD'ci. Ancak Türkiye'de mi, yoksa Suriye'de mi olduklarını söylemek güç'' ifadelerini kullandı.

-“HEPSİ İDAM EDİLMELİ”-

Bu arada Kadirov terörizmin nasıl sonlandırılabileceğine dair bir soru karşısında da, ''Hepsini mutlaka idam etmeli'' karşılıını verirken teröristleri hapishanede tutmanın doğru olmadığını savunarak, bu düşüncesinin nedenini ise ''Teröristler hapishanede de başımıza bela oluyor. Zira kendilerine orada da adam topluyor. Bu sebeple hepsini yok etmeli” savlarıyla açıkladı. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@