Berham Salih'den Şengal Operasyonu Yorumu: İntikam Alınmalı

ERBİL(ANKA) – Kuzey Irak’ta Peşmerge güçlerinin IŞİD&rsq...

Haberler 12.11.2015, 10:55
Berham Salih'den Şengal Operasyonu Yorumu: İntikam Alınmalı

ERBİL(ANKA) – Kuzey Irak’ta Peşmerge güçlerinin IŞİD’in elindeki Şengal’ı kurtarmak için başlattığı operasyon yankı bulurken Kürt Bölgesel Yönetimi eski Başbakanı Berham Salih, “Şengal’in mağdur edildiğini” vurgulayarak, “İntikam alınmalı” dedi.

Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) üst düzey yetkililerinden Berham Salih, Musul’un kurtarılması için bir “ilk adım” olarak görülen operasyonu Rudaw’a değerlendirken Şengal’in en kısa zamanda geri alınmasını umdunu dile getirdi. Şengal operasyonunun önemine değinen Salih, Şengal’in mağdur edildiğini vurgularken “İntikam alınmalı” ifadesini kullandı.

Bir an önce işgal altındaki bölgelerin geri alınmasını dilediklerini söyleyen eski Başbakan, “Bu bölgelerin imarı ve tekrar ayakları üstüne durması için hep beraber çalışmamız gerekir” şeklinde konuştu.

Bu arada, Şengal Belediye Başkanı Mahmat Halil ise, “halkımızı öldürenleri hiçbir zaman affetmeyeceğiz” dedi. Halil, Mesut Barzani kendisine “teröristlerin Kürdistan Bölgesinden çıkarılacağını ve bölgenin yeniden inşaa edileceği güvencesini verdiğini söyledi. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@