Bbc: Bomba Tehdidi Yapılan Türk Uçağında Patlayıcı Bulunmadı

LONDRA(ANKA) – IŞİD’in saldırılarının sarstığı Batı’da New York-İstanbul seferini yapan THY u&...

Haberler 22.11.2015, 13:00
Bbc: Bomba Tehdidi Yapılan Türk Uçağında Patlayıcı Bulunmadı

LONDRA(ANKA) – IŞİD’in saldırılarının sarstığı Batı’da New York-İstanbul seferini yapan THY uçağının New York’tan kalktıktan sonra bir “bomba ihbarı” üzerine Kanada’nın Halifax Havaalanına mecburi iniş yapması yankı buldu.  Olayı Türk uçağına “bomba tehdidi” sözleriyle duyuran BBC, yapılan aramaların sonucunda herhangi bir patlayıcının bulunmadığını bildirdi.

Türkiye’ye gitmek üzere New York’ta kalkan ve 256 kişinin bulunduğu THY uçağının “bomba ihbarı” üzerine Kanada’nın Halifax Uluslararası Havaalarına mecburi iniş yaptığını belirten BBC, “Kanada polisi, uçağın arandığını ancak herhangi bir patlayıcı bulunmadığını söyledi” bilgisini verdi.

Uçak ve valizleri aranırken yolcu ve mürettebatın hava terminaline götürüldüğü belirtilen haberde polisin tehdidine ilişkin soruşturmanın ise sürdüğünü söylediği de kaydedildi.

BBC, olayının “130 kişinin ölümüne neden olan Paris saldırılarının bir hafta sonra gerginliklerin yükseldiği bir döneme meydana geldiğine” işaret ettiği haberde geçen Salı günü ABD’den Paris’e uçan Fransa havayolu şirketi Air France’a ait iki uçağın da bomba tehditleri nedeniyle mecburi iniş yapmak zorunda kaldıklarını anımsattı. (ANKA)

(CN/ORH) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@