Barzani'nin Eğittiği Rojavalı Peşmergeler Pyd'yle Birlikte Savaşacak

ERBİL(ANKA) - Kuzey Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Bar...

Haberler 16.09.2015, 11:25
Barzani'nin Eğittiği Rojavalı Peşmergeler Pyd'yle Birlikte Savaşacak

ERBİL(ANKA) - Kuzey Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, YDP lideri Salih Müslim ile Çarşamba günü görüştü. Bunun ardından KDP Dış İlişkiler Sorumlusu Hemin Hawrami,Twitter hesabından Irak Kürt Bölgesinde, askeri kamplarda eğitilen “Rojavalı Peşmergelerin Rojava’ya döneceğini ve YDP ile birlikte IŞİD’le savaşacağını” duyurdu.

Hemin Hawrami, Twitter üzerinden “Önemli. Barzani yüksek düzeyde bir Amerika heyeti ile görüştü. Daha sonra ise Salih Müslim ile bir araya geldi” dedi ve Suriye’de koordinasyon konusunun ele alındığını anlattı.

Bunun ardından “Kürdistan Bölgesel Yönetimince eğitilmiş olan Rojavalı Peşmergeler Rojava’ya dönecek. PYD ile birlikte IŞİD’le savaşacak ve Kürt bölgelerini koruyacak” diyen Hawrami, diğer bir tweette de “Başkan Mesut Barzani, Salih Müslim’i kabul etti. Duhok anlaşmasının tam olarak uygulanması ve birlik gerekli” sözlerini kullandı.

Bu arada, yabancı medyada Mesut Barzani’nin uzun bir süredir Kürt Bölgesinde askeri eğitime tabi tutulan “5 bin Rojavalı Peşmergenin, Suriye'nin kuzeyinde görevlendirilmesini istediği ancak bölgede Barzani'ye yakın askeri güç istemeyen PYD’nin şimdiye kadar Rojavalı Peşmergelerin Suriye'ye geçişine izin vermediği" değerlendirmeleri de yapılıyor.  (ANKA)(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@