Azerbaycan: 16 Azerbaycan askeri şehit oldu, 70 Ermeni askeri öldürüldü

Azerbaycan - Ermenistan sınır hattında çatışmalar sürüyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, cephe hattında yaşanan son çatışmalarda, 70'e yakın Ermeni askerinin öldürüldüğünü; Ermenilerin kontrolündeki Madagiz...

Haberler 05.04.2016, 12:24
Azerbaycan: 16 Azerbaycan askeri şehit oldu, 70 Ermeni askeri öldürüldü
Azerbaycan - Ermenistan sınır hattında çatışmalar sürüyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, cephe hattında yaşanan son çatışmalarda, 70'e yakın Ermeni askerinin öldürüldüğünü; Ermenilerin kontrolündeki Madagiz askeri kontrol noktasının da Azerbaycan kuvvetlerince ele geçirildiğini duyurdu.

Bakanlık, Azerbaycan Ordusunun, son iki günde 16 şehit verdiğini açıkladı. Cephe hattında kayıp veren Ermenistan ordusu, Hocavend-Fuzuli ve Ağdere -Terter istikametinde sivil yerleşim bölgelerini vurmaya devam ediyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, bu istikamette yapılan karşı operasyon ve cevap ateşleriyle stratejik açıdan önemli Madagiz askeri komuta -kontrol merkezinin imha edildiğini ve bölgede kontrolün sağlandığını duyurdu.

Gece boyunca süren çatışmalarda bölgede yerleşen Ermenistan ordusunun 70'e yakın kayıp verdiği bildirildi.

Ermenistan ordusuna ait 5 tank ve 20 zırhlı araç da imha edildi. Savunma Bakanlığı, temas hattında cephede kazanılan üstünlüğün korunmasına yönelik tedbirlerin hayata geçirildiğini de vurguladı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@