Avrupa İmar Ve Kalkınma Bankası Türkiye Merkezini İstanbul'a Taşıdı

ANKARA (ANKA) – Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) merkezini, bölgenin giderek artan önemi nedeniyle İstanbul’a taşıdı. AİKB’nin yeni Türkiye ve Orta Asya Direktörü Natalia Khanjenkova da görevine bugün başladı. Konuya i

Haberler 02.04.2015, 13:18
Avrupa İmar Ve Kalkınma Bankası Türkiye Merkezini İstanbul'a Taşıdı

ANKARA (ANKA) – Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) merkezini, bölgenin giderek artan önemi nedeniyle İstanbul’a taşıdı. AİKB’nin yeni Türkiye ve Orta Asya Direktörü Natalia Khanjenkova da görevine bugün başladı.

Konuya ilişkin yazılı açıklamada, bölgede Banka’nın yatırımlarına olan artan talebe karşılık vermek için AİKB’nin İstanbul’da kendisine yeni bir konumlanma yarattığı bildirildi. AİKB’de bir bölge direktörünün ilk kez İstanbul’da yerleşik çalışmaya başlayacağı belirtilen açıklamada bunun Türkiye’nin Banka, İstanbul’un ise AİKB faaliyetleri için bir merkez olarak taşıdığı önemin altını çizdiği belirtildi.

-7 MİLYAR DOLAR-

Natalia Khanjenkova yeni görevinde AİKB’nin Türkiye ve Moğolistan dâhil Orta Asya’daki faaliyetlerini yürütecek. Khanjenkova’nın sorumlu olduğu portföyün boyutu 7 milyar doları aşıyor. 2014’te Banka’nın bölgedeki yatırımı, AİKB’nın faaliyet gösterdiği 35 ülkedeki toplam yatırımlarının yüzde 25’ine karşılık geliyor.

Khanjenkova, AİKB’deki görevine Londra merkezinde 1993 yılında başladı, daha sonra Banka’nın Rusya’daki altyapı ve enerji işlerinden sorumlu olarak Moskova’da çalıştı. Türkiye Direktörü Moskova temsilciliği yanında altı bölgesel birimin denetiminden de sorumlu oldu. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@