Ap'den ‘Kürt Devleti'ne Destek Sözü

Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Irak ile ilişkilerden sorumlu delegasyonunun başkanı İngiliz parlamenter David Campbell Bannerman, “Devlet kurmaları için Kürtler’e destek vereceklerini” söyledi.

Haberler 14.09.2015, 22:37
Ap'den ‘Kürt Devleti'ne Destek Sözü

ERBİH(ANKA) - Erbil Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Irak ile ilişkilerden sorumlu delegasyonunun başkanı İngiliz muhafazakar parlamenter David Campbell Bannerman, “Devlet kurmaları için Kürtler’e destek vereceklerini” söyledi.

Campbell Bannerman  Rudaw’ya verdiği demeçte Kürdistan Bölgesi’nde demokratik sistem ile ülkenin inşa edilmesinin çok önemli olduğunu ve bu modelin desteklenmeyi hakkettiğini belirtti.

Öncelikli işin IŞİD’i ortadan kaldırmak olduğunu kaydeden İngiliz milletvekili, “Kürtler’i haklarını elde etmelerini ve devlet sahibi olmalarını destekliyoruz” dedi.

 Avrupalı parlamenter, göçzedeleri barındıran ülkelere ayrılan 3 milyon eurodan 2 milyon mültecinin bulunduğu Kuzey Irak’taki Kürt bölgesine pay ayrılmamasını eleştiren David Campbell Bannerman,  “Türkiye, Lübnan, Ürdün ve başka ülkelere verilecek desteğin Kürdistan Bölgesi’ni kapsamaması büyük bir yanlış” şeklinde konuştu.(ANKA)

(CN/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@