Ankara'dan Myanmar Anlaşmasına Tam Destek

ANKARA(ANKA) - Myanmar Hükümeti ile sekiz etnik silahlı grup arasında,...

Haberler 16.10.2015, 17:15
Ankara'dan Myanmar Anlaşmasına Tam Destek

ANKARA(ANKA) - Myanmar Hükümeti ile sekiz etnik silahlı grup arasında, yaklaşık iki yıldır sürdürülen müzakerelerin sonucunda Ulusal Ateşkes Anlaşması’nın 15 Ekim tarihinde imzalanması Ankara’da memnuniyet yarattı. Dışişleri Bakanlığı, tarafları sergiledikleri “uzlaşmacı yaklaşımlardan” dolayı kutladı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Myanmar Hükümeti ile sekiz etnik silahlı grup arasında, müzakereleri yaklaşık iki yıldır sürdürülen Ulusal Ateşkes Anlaşması’nın 15 Ekim 2015 tarihinde imzalanmasından memnuniyet duyuyoruz” denildi.

“Tarafları sergiledikleri uzlaşmacı yaklaşımlardan dolayı kutluyor ve anlaşmayı henüz imzalamayan silahlı grupların da en kısa zamanda anlaşmaya taraf olmalarını ümit ediyoruz” sözlerini de kullanan Bakanlık, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Dünyanın en uzun süren iç çatışmalarından birini bitirme yönünde önemli bir merhale teşkil eden sözkonusu anlaşmanın, hedeflendiği şekilde kapsayıcı bir siyasi diyalog sürecine zemin hazırlaması, böylelikle Myanmar’da kalıcı barışın tesisine, demokratik kazanımların güçlenmesine ve ekonomik refahın artmasına katkı sağlaması samimi temennimizdir.”(ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@